Planowanie wakacji często znacznie komplikuje się już na etapie poszukiwań odpowiedniego miejsca, które będzie dostępne na wynajem w dogodnym dla nas terminie. Dla osób, które posiadają działkę lub kawałek własnej ziemi, wygodnym rozwiązaniem jest postawienie domku angielskiego lub holenderskiego. Różnią się one między osobą wyglądem oraz wyposażeniem, ich przeznaczenie jest jednak takie samo. Obiekty te cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, a wszystko to za sprawą ich wysokiej użyteczności, którą postaramy się wykazać w tym artykule.

Zalety mobilnych czterech kątów

Budowa tradycyjnego domu na działce wymaga szeregu dokumentów i pozwoleń. Dodatkowo zajmuje bardzo dużo czasu, a jeśli nie zajmuje, to zazwyczaj odbija się to na jakości wykonania. Problemy te znikają, gdy decydujemy się na konstrukcje holenderskie lub angielskie. Gotowy produkt przewozi się do wybranej lokalizacji i montuje z dnia na dzień. Mobilna forma umożliwia swobodny transport obiektów z miejsca na miejsce. Niezależnie od tego, czy wolimy budzić się w promieniach wchodzącego słońca, czy wypoczywać w błogim cieniu – przestawienie lokum nie stanowi w tym wypadku większego problemu.

Praktyczne lokum nie tylko na wakacje

Wbrew powszechnej opinii domki angielskie i holenderskie nie muszą być rozwiązaniem problemu mieszkania tylko i wyłącznie w okresie wakacyjnym. Wersje całoroczne są wyposażone we wszystkie niezbędne przyłącza oraz sprzęty, które zagwarantują nam komfort i wygodę takie, jak w tradycyjnym domu. Możliwość podłączenia kanalizacji oraz instalacji elektrycznej i wodociągowej zamieniają te niepozorne konstrukcje w przyjemne, w pełni użyteczne gniazdka tak samo dla singli, jak dla całych rodzin. Koszty eksploatacji oraz cena lokum w typie angielskim lub holenderskim są nieporównywalnie niższe niż zwykła budowa.

Wybór odpowiednich, mobilnych czterech kątów jest bardzo szeroki. Nowe lub używane, dostępne są w wersjach różniących się wielkością, wyposażeniem oraz wykończeniem.